İSTİKAMET AFRİN İSTİKAMET KIZILELMA

yazar:

kategori:
Türk milletinin göz bebeği olan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sınırlarımızın güvenli için Afrinde başlattığı operasyon tüm hızıyla devam ediyor, şanlı ordumuzun şanlı neferleri hem havadan hemde karadan belirlenen tüm terör yuvalarını yok ediyor, ÖSO’nun da destek verdiği operasyon Güney sınırlarımızın güvenliği için çok ciddi bir öneme sahip 
Fırat kalkanı operasyonu ile Türkiye-Suriye sınırlarında derin bir güvenlik ağı örmüştük. Afrin bölgesi ise ülkemizin sınırlarını ilgilendiren çok önemli bir stratejik noktada bulunmaktadır. Hatay ve Kilis’in arasında bulunan Afrin bölgesi terör örgütü mensuplarının (pkk,pyd,ypg,deaş) Türkiye sınırlarına yaklaşıp doğrudan ülkemizi hedef alabilecek ciddi bir coğrafi konuma sahiptir. Ülkemiz yapmış olduğu operasyon ile birlikte en meşru hakkı olan sınır güvenliğini sağlarken ayrıca ileriki süreçlerde meydana gelecek olan bölgesel gelişmeleri yakından takip edebilecek bir alan oluşturmaktadır. Bölgede ciddi anlamda derin bir satrancın oynandığı düşünüldüğünde Türkiye’nin özellikle Güney sınırlarını, üç beş çapulcu ve tasmalarını tutanlara hizmet ettikleri ayak takımı olan terör mensuplarına bırakabileceği kesinlikle düşünülemezdi. 
Türkiye Afrin bölgesini olabildiğince hızlı bir şekilde temizleyerek Güney sınırları içerisindeki güvenlik hattını daha da derinleştirecek ve sınırlardan olası terör faaliyetlerine yönelik sızmaları engelleyecektir çünkü Türkiye-Suriye sınırındaki bu bölgede terör mensuplarının silah ve bomba eğitimi aldığı ciddi noktalar vardır ki bu noktalarda Allah’ın izni ile yerle yeksan olacaktır. 
Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın uyarılarına defalarca kez uymayan ve güneydeki terör mensuplarına sürekli silah yardımında bulunan emperyalizmin sancak sahipleri maalesef vermiş oldukları sözde durmadıkları gibi farklı söylem, hal, hareket ve davranışlar sergileyerekte kara propaganda ile sonuç alabileceklerini zannediyorlar ama maalesef sadece kendilerini avutacaklarını ve sözle peynir teknesinin yürümeyeceğini bilmiyorlar 
Bu asil milletin şanlı neferlerinin yeri geldiğinde düşmanına karşı kılıcı nasıl ustalıkla kullandığını ve aynı ustalığın aman diyenin yaralarını sardığını bilmeyen tarih bilincinden yoksun zihniyetler, Şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerine siviller hedef alınıyor gibisinden alçakça iftira atanların bu topraklar üzerinde yaşamaya ve nefes almaya zerre kadar hakları yoktur. Bu zihniyete sahip olanlar ülkemizin içinde yaşayan boynu tasmalı sahibi haçlı olan misyoner kalıntılarıdır. 
Yüce Türk milletinin KIZILELMASI gün doğumundan gün batımına kadar gözlerin ,akılların ve yüreklerin alabileceği her noktadır. Bir gün Afrin, bir gün Kudüs, bir gün Kerkük bir gün ise tüm cihan olur Afrin operasyonlarında istikamet neresi diye sorulduğunda KIZILELMA cevabını veren o şanlı neferin vermiş olduğu işaret ve parola işte tamda budur.  
Tüm bu operasyon süreci yaşanırken dikkat edilmesi gereken bir kaç faktör vardır. Birincisi fiziki müdahalemiz ne kadar etkin olursa olsun gayri nizami harp tekniklerini asla unutmamız gerekmektedir. Şanlı ordumuz Güneyde mücadele verirken masa başında bazen tek bir bilgisayar hamlesi ile bazende tek bir ekonomik karar ile ülkeleri karıştırıp kriz ortamı oluşturmaya çalışanlarada asla taviz vermemiz gerekmektedir. 
Unutmayın ki düşman arkadan vurmayı çok sever daha şimdiden başladıkları sivillere yönelik söylentiler ile tepki seviyelerine etki yaparak kışkırtma operasyonlarına başlıyorlar ve bu hamlelerini ise ülkemizde kendini parti ismi ile gizlemiş militanlarca gerçekleştiriyorlar 
Bir başka söylem ise ABD tarafından sürekli operasyonlara yönelik “Kaygı verici” açıklamaları yapılması bu da piyasaları etkilemeye yönelik faktörlerden birisidir. ABD dolar üzerindeki korvetibilite gücünü kullanarak dolar-TL kuru üzerinde etki yaratabilir şuanda piyasalarda bir sıkıntı yok hatta borsa rekor seviyeleri görüyor ama dikkatli olmak gerekiyor şu süreçte ülkemizdeki yatırımcılar ani kur yükselişleri olursa ellerindeki dövizleri bozdurarak belkide bu ülkeye en güzel katkıyı yapacaktırlar. 
Sonuç verdi olarak millet olarak topyekün bir mücadeledeyiz ve Allah’ın izni ile bu mücadeleyi milletimizin adına yakışır şekilde bir TÜRK gibi noktalayacağız 
Son olarak selam olsun aşılmaz dağları aşan Zümrüdü ankalara 
Selam olsun Turkuaz sevdalı yüreklere 
Selam olsun kınalı kuzulara koç yiğitlere 
Ve bir ses yükselsin duysun en dipteki düşman ve diyoruz ki 
Demez taş kaya yürürüz yaya TÜRKÜZ gideriz gideceğiz KIZILELMAYA 
Kızılelmaya Selam Olsun 
BŞEÜ Öğrenci Konsey Başkan’ı 
Gürkan DANIK
  

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir