İzle, oku, dinle

HER KUTLU DOĞUM SANCILI OLUR

yazar:

kategori:
Bir Demokrasi Sınaması 
Bir Milletin İmtihanı Kalleşce bir girişim haince bir saldırı ama Zafer’lerle dolu bir Demokrasi Bayram’ı 
Evet bu saydıklarımızı 15 Temmuzda an ve an yaşadık gördük şahit  olduk bütün bir ülke olarak çok büyük bir viraj atlattık hemde öyle bir viraj ki bu milleti hiç bir ayrım yapmadan biz birlikte Türkiyeyiz diye adeta titretip kendine getiren bir dönüm noktası idi bu darbe girişimi
 15 Temmuz gecesinde planlanan ve devreye sokulan bir çok sivil,asker ve polis kardeşlerimizin hayatına mal olan devlet büyüklerimize saldırıların olduğu ve milletin tapusunda olan silahların tekrar millete alçakta doğrultulduğu ama yine milli iradenin milletin bu sefer darbeci zihniyeti esas duruşa soktuğu bu günde Türkiye Cumhuriyetinin yıkılmayacağını ve bu kutlu milletin ilelebet hüküm süreceğini tekrar idrak etmiş olduk. 
Bu kirli oyunun planlayıcısı olan hiç şüphesiz her kuruma adeta bir virüs gibi sinen sosyal,siyasal,hukuksal,yargısal bir çok alana çöreklenmiş olan paralel çete onurlu Türk Silahlı Kuvvetlerinin de içine sızarak haince bir davranış sergileyerek hem milli iradeyi yok saymış hemde bu milletin silahlarını tekrar bu millete doğrultarak alçakça bir girişimde bulunmuştur. Ama Yüce Türk Milleti adeta bu vatan haini çeteye bir sille vurarak meydanlarda kükreyerek son kale son umut Türkiye’yi canla başla korumuştur. Hiç bir ayrım hiç bir siyasi ve ideolojik ayrımda bulunmadan Türkiye Cumhuriyetinin onurlu vatandaşları darbeye hayır demiştir. 
Siyasi alanda gerek iktidar ve muhalefet partileri bir araya gelerek adeta geçmişe bir sünger çekip biz hep beraber Türkiyeyiz demişlerdir. 
Sosyal anlamda ise bu darbe adeta kültürel zenginlikleri içerisinde bulunan ülkemizde yaşayan insanları Türk,Kürt,Laz,Çerkez demeden tek çatı altında tek bayrak altında toplamıştır. 
Türkiye Ekonomisi her ne kadar darbe girişimi sonrası piyasa ve finans göstergeleri bakımından ciddi anlamda sarsılma yaşasada Türkiye Ekonomisinin dümenini yürütenler TCMB ve Maliye Bakanlığı tarafından ani ve yerinde önlemler alınarak ciddi bir kayıba neden olunmamış ve piyasalar tekrar gündelik sürecine geri dönmüştür. 
Sonuç olarak ciddi bir sınavdan geçtik ve bu sınavı hep birlikte milletçe başarıyla sonuçlandırdık şimdi artık bu kirli kumpası kuranların hesap verme zamanı,şimdi  60 ve 80’li yıllarda darbelerle yıkılan hayatları sönen,can veren ve canı yanan insanların intikamını alacağı zamandır bu zaman ,bu kirli virüsün devletin her kurumundan temizleneceği sözde Kainat İmamlarının ve yandaşlarının hesap vereceği zamandır bu zaman Türkiye büyüyor ve inanın çok güzel aydınlık geleceklere Milleti ile birlikte yürüyor her kutlu doğum şüphesiz sancılı ve zor olacaktır. AMA YÜCE ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir